גישור, נוטריון ויפוי כח מתמשך

גישור הוא הליך ליישוב סכסוכים שבו צד שלישי מקצועי וניטראלי (המגשר), מסייע לצדדים הנמצאים במחלוקת לגבש הסכמות במטרה להגיע לפתרון הסכסוך. הגישור כתפיסת עולם וכדרך חיים גורס כי הסכמה עדיפה על עימות. השימוש בכלים ובמיומנויות הגישור מאפשר תקשורת בין-אישית אפקטיבית וטובה יותר, הבנה, כבוד הדדי ושיתוף פעולה. 

כאשר יש סכסוך, במקום לפנות מיד לעורך דין ולצאת למלחמה, כדאי ראשית לנסות להגיע להסכמות בדרכי שלום באמצעות גישור. אין צורך להכין ולהגיש כתבי תביעה וכתבי הגנה. הגישור מאפשר לכל אחד להציג את טענותיו במילותיו הוא, ללא ייצוג ע"י עורך דין וללא כל צורך בהצגת ראיות והוכחות. יתרונו הגדול של הגישור הוא היותו הליך וולונטרי וידידותי וככזה הוא מאפשר להגיע לפתרון מוסכם על כולם ומאפשר המשך קיום מערכת יחסים בין הצדדים.  הליך הגישור הרבה יותר מהיר מאשר ניהול הליך של תביעה בבית המשפט, ניתן להגיע להסכמות ולפתור את הסכסוך במספר קטן של פגישות ובטווח זמן של שבועות בודדים. בנוסף, עלויותיו של הליך הגישור נמוכות בהרבה מעלויות ניהול הליכים בבית המשפט.

מהו גישור – סרטון וידאו!

ההבדל בין עורך דין לנוטריון לא תמיד ברור. נוטריון הוא למעשה עורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים לאמת או לערוך מסמך או חוזה. נוטריון מספק סביבה שבה הצדדים החותמים יכולים להבטיח את זכויותיהם המשפטיות בעת חתימה או עריכה של מסמך מחייב.

משרדינו מעניק שירותי נוטריון נרחבים ומגוונים, בין השאר: תרגום ואישורי תרגום של מסמכים נוטריונים בכל השפות. יפויי כח לתאגידים ואנשים פרטיים. אישור נכונות של תרגום. צוואה נוטריונית ואישורה. אימות הסכם ממון. אימות חתימה נוטריוני. אישור העתק צילומי של מסמך. אפוסטיל. אימות חתימה להסכמים ותעודות מכל הסוגים. יפוי כח מתמשך.

מהו נוטריון – סרטון וידאו!

    יפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18) המבין את משמעותו של יפוי הכוח ותוצאותיו, לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו, למשל עקב מחלת זיקנה (כמו דמנציה), מוגבלות נפשית וכיו"ב.